William Hill rozstrzyga problem z FanDuel

Ten wpis ma 5 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Grupa bukmacherska William Hill US ogłosiła w tym tygodniu, że rozstrzygnęła sprawę sądową między sobą a grupą FanDuel, zajmującą się na co dzień m.in. zakładami bukmacherskimi i sportami fantasy, tym samym kończąc spór dotyczący praw autorskich między obiema firmami.

Pozew został wyciągnięty z Sądu Okręgowego w stanie New Jersey i wszedł, gdy William Hill oskarżył FanDuel o skopiowanie fragmentów przewodnika o tym, jak postawić zakład pierwotnie zamieszczony na stronie internetowej. Kopiowanie było tak rażące, że podobno nosiło kopie: „Linie alternatywne i wsteczne są propozycjami zakładowymi oferowanymi przez Williama Hilla w każdej grze w baseball.”

Warunki rozliczeniowe nie zostały opublikowane, ale William Hill oświadczył, że nie domagają się żadnego zwrotu finansowego w tej sprawie.

Mówiąc o porozumieniu Joe Asher z William Hill podzielił się krótkim komentarzem: „Wykorzystamy niektóre wpływy do sfinansowania stypendiów na twórcze programy pisarskie na uniwersytetach w New Jersey, a my także zamierzamy przekazać darowiznę organizacji, która wspiera ludzi z problemami hazardowymi. To bardzo ważne dla nas zagadnienie.”

FanDuel jest własnością PaddyPower Betfair, który wykupił firmę mając nadzieję na rozszerzenie działalności zakładów sportowych i kasynowych w USA. Ten ruch wydaje się być nieco dotknięty operacjami, ale rzeczy będą nadal opłacalne dla grupy, ponieważ przyniosły 9,1 miliona dolarów przychodu z zakładów sportowych w samym New Jersey.

Zobacz również