Szykują się zmiany w ustawie hazardowej

Ten wpis ma 9 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Nic tak dobrze nie działa na przyspieszanie prac instytucji rządowych jak zbliżające się wybory. Co prawda sam prezydent nie ma w naszym kraju dużej, realnej władzy, ale każdy sukces koalicji rządzącej przypisywany jest również prezydentowi Komorowskiego. Kampania prezydencka ruszyła pełną parą, więc należy spodziewać się szybkiego uchwalania kolejnych ustaw, które były skutecznie marginalizowane.

Jest to świetna wiadomość dla fanów hazardu w internecie – na tapetę wzięto ustawę hazardową! Idą zmiany na lepsze. Na początku tygodnia przedstawiono Komisji Europejskiej nowy projekt ustawy hazardowej, która ma przestać kolidować z prawem unijnym. Komisja Europejska miała wiele zastrzeżeń do obecnej ustawy, głównym problemem było ograniczanie konkurencji na terenie Unii Europejskiej. Polskie prawo wymagało od zagranicznych operatorów wielu warunków do spełnienia, często bardzo abstrakcyjnych, w drodze do otrzymania licencji na prowadzenie kasyna w internecie. Przykładowym wymogiem było posiadania przedstawicielstwa na terenie Polski, co wiązałoby się z wieloma problemami w funkcjonowaniu kasyna, chociażby wymiany informacji. Ma się to zmienić. Nowa ustawa ma zapis w którym unijna licencja będzie wystarczającą, aby kasyno mogło legalnie działać na terenie Polski, zgodnie z zasadą sprawiedliwego dostępu do usług na terenie Unii Europejskiej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego obrotu sprawy, ale mimo wszystko rząd nie popisał się. Wadliwa ustawa funkcjonuje już kilka lat, szkoda, że dopiero wybory motywują rządzących do jakiegokolwiek działania.

Zobacz również