Spadki dochodów IGT w pierwszym kwartale

Ten wpis ma 5 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Międzynarodowy gigant branży hazardowej International Game Technology ogłosił wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 roku, wykazując niewielki spadek przychodów w tym okresie.

Najważniejsze wskaźniki finansowe za pierwsze półrocze zakończone 30 czerwca 2019 roku były następujące:

Całkowite przychody w wysokości 2,38 mld USD, spadek o 1,3% w stosunku do ubiegłego roku
Przychody z usług spadły o 4% do 1,97 mld USD
Sprzedaż produktów wzrosła o 14,9% do 408,1 mln USD
Koszty operacyjne spadły do ​​1,98 mld USD
Zysk operacyjny spadł o 1% do 401,9 mln USD
Koszty operacyjne do 166,4 mln USD

Mimo że wyniki okazały się mieszane, dyrektor generalny IGT Marco Sala był zadowolony, zauważając przy tym, że: „Mieliśmy dobry drugi kwartał, przy czym wzrost sprzedaży był spowodowany gwałtownym wzrostem sprzedaży produktów do gier i imponującym wzrostem w globalnej loterii. Przychody ze sprzedaży wzrosły ładnie w naszych segmentach gier w Ameryce Północnej i we Włoszech.”

„EBITDA w kwartale była najwyższa od trzech lat i przełożyła się na znaczne wolne przepływy pieniężne w pierwszej połowie” – dodał dyrektor finansowy IGT Alberto Fornaro. „Niedawne działania na rynkach kapitałowych wzmacniają naszą strukturę finansową, zwiększają elastyczność i dobrze pozycjonują nas na najbliższe lata.”

Zobacz również