Pokerzyści organizują turniej aby zawalczyć o legalizację gry

Ten wpis ma 9 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Zbliżamy się wielkimi krokami do nowych, lepszych regulacji hazardu w Polsce. Dzisiaj poruszymy temat pokera w polskim prawie, grę która jest postrzegana jako typowo hazardowa zabawa, więc organizacje turniejów pokerowych w Polsce są zabronione. Kilkanaście miesięcy temu powstał Parlamentarny Zespół ds. Efektywnej Regulacji Gry w Pokera na czele którego stoi poseł Artur Górczyński.

Ideą tego zespołu jest zmiana kwalifikacji prawnej gry w pokera z hazardowej na sportową. Jeśli znacie tę grę, a zakładamy że tak, skoro odwiedzacie naszą stronę, więc wiecie, że pokerze samo szczęście nie wystarczy, nawet nie jest ono potrzebne! Tak więc poker nie jest typową grą hazardową. Dla udowodnienia tej tezy oraz otwarcia oczu wielu niedowiarkom poseł Artur Górczyński postanowił zorganizować turniej pokazowy. Odbędzie się on już w kwietniu, trwają prace nad ustaleniem takiego dnia, w którym uda się zebrać posłów oraz najlepszych graczy, którzy wystąpią w roli ekspertów i wytłumaczą na czym polega współczesny poker. Co więcej impreza będzie charytatywna, a wszelkie zebrane środki zostaną przekazane na wsparcie kliniki Budzik. Turniej zostanie zorganizowany w Olympic Casino, które mieści się w warszawskim hotelu Hilton. Turniej zostanie zorganizowany dla dziennikarzy oraz posłów, wpisowe wyniesie symboliczne 50 PLN.

Podoba nam się tego typu przedsięwzięcie – nie są to puste słowa, a aktywne pokazanie opinii publicznej, że nawet taka gra jak poker nie musi kojarzyć się głównie z hazardem. Do tego charytatywny charakter przedsięwzięcia powodują, że z czystej chęci pomocy potrzebującym warto wziąć udział w tym turnieju.

Zobacz również