Playtech zdobywa Europę

Ten wpis ma 6 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Internetowy deweloper oprogramowania kasynowego jak i bukmacherskiego, Playtech, ogłosił, że kupił pakiet większościowy w włoskiej grupie Snaitech, a docelowym celem było ułatwienie jej pełnego przejęcia. To druga dobra dla firmy informacja po tym, jak podpisali kontrakt z polskim Totalizatorem Sportowym. W ramach tejże umowy Playtech kupi Snaitech za 846 milionów euro, które zostaną pokryte zarówno przez finansowanie, jak i płatności gotówkowe. Transakcja dałaby kontrolę Playtech 70,6% firmy, z opcją złożenia oferty zakupu pozostałych udziałów w momencie sfinalizowania transakcji. Zakup daje Playtech przewagę na rozwijającym się włoskim rynku.

Komentując transakcję, Prezes Playtech, Mor Weizer, powiedział: „Przejęcie Snaitech stanowi kontynuację naszej strategii inwestowania w wiodące marki detaliczne na szybko rosnących, regulowanych rynkach.

„Akwizycja zapewnia strategiczny cel zarządu, jakim jest poprawa jakości i dywersyfikacji przychodów grupy, jednocześnie zapewniając ekspozycję na szybko rozwijające się rynki końcowe, wykorzystując siłę bilansu Playtech.

„Playtech zawsze był na czele swojej branży, a przejęcie oferuje możliwość stworzenia pionowo zintegrowanego operatora B2B2C na największym europejskim rynku gier hazardowych, dostarczając znaczną wartość dla akcjonariuszy”.

Zobacz również