Pensylwania otwiera się na hazard?

Ten wpis ma 8 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Choć powszechnie wydaje nam się że Stany Zjednoczone są ostoją swobód obywatelskich, a prohibicja i ustawy zakazujące hazardu to odległa przeszłość, prawda na ten temat jest zupełnie inna. Właśnie na terenie USA obowiązuje bardzo restrykcyjna ustawa, znana jako federalny zakaz obstawiania zakładów sportowych. Oznacza to, że większość tego rodzaju zakładów jest przyjmowanych nielegalnie, zazwyczaj przez firmy mające swoje siedziby poza terytorium Stanów.

Sytuacja ta może się za jakiś czas zmienić, ponieważ Pennsylvania House Gaming Oversight Committee uchwalił precedensową ustawę, wzywającą Kongres Stanów Zjednoczonych do zmiany niekorzystnego dla wielu stanów – zwłaszcza tych, które w naturalny sposób mogłyby czerpać korzyści z hazardu – przepisu. Sprawia on, że z zarówno z kasy poszczególnych stanów, jak i z kasy federalnej każdego roku wyciekają miliony dolarów w niezapłaconych przez organizatorów zakładów podatkach.

Chociaż pojedynczy stan nie ma w tej kwestii wiele do powiedzenia, ponieważ prawo federalne dotyczy całego obszaru kraju, jednak przedstawiciele Pennsylvanii liczą na to, że ich śladem pójdą wkrótce kolejne stany. Wówczas szansa na przeforsowanie tego rodzaju rozwiązań w Kongresie byłaby o wiele większa.

Zobacz również