Irlandia z nową ustawą hazardową

Ten wpis ma 9 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Irlandia Południowa ma nową ustawę hazardową! Świetne wieści dochodzą do nas z Wysp Brytyjskich, po trzyletniej debacie i pracach nad nową ustawą hazardową irlandzki rząd zatwierdził nową ustawę wprowadzającą wiele zmian w prawie. Zostanie zniesionych wiele ograniczeń w funkcjonowaniu kasyn oraz zakładów bukmacherskich.

Ideą powstania nowej ustawy były oczywiście pieniądze. W Irlandii Południowej sytuacja z hazardem jest bardzo zbliżona do polskich warunków, ale mimo wszystko irlandzkie prawo jest zdecydowanie bardziej liberalne od polskiego. Politycy irlandzcy zauważyli bardzo szybko zmniejszające się wpływy do budżetu po przyjęciu poprzedniej ustawy. Irlandzki rynek hazardowy opuściło wiele firm płacących tu podatki, a gracze dalej oddawali się swojej ulubionej rozrywce w kasynach zarejestrowanych w innych krajach Unii Europejskiej. Nowa ustawa była w dużej mierze inspirowana jurysdykcją Wielkiej Brytanii, przejęła jej stawki podatkowe. Jest to bardzo dobra decyzja, ponieważ prawo ustanowione w Wielkiej Brytanii jest jednym z najlepszych na całym świecie. W przypadku Irlandii Południowej nowa stawka podatkowa dla kasyn internetowych wynosi 1% liczony od przychodów netto. Zakłady bukmacherskie muszą płacić zdecydowanie większy podatek, bo aż 15%, ale nie jest wartość szokująca dla operatorów zakładów.

Ustawa zacznie obowiązywać od 1 sierpnia 2015 roku, do dopełnienia formalności brakuje jej jeszcze tylko podpisu prezydenta, który był wielkim orędownikiem zmian. To już nie pierwsze tego typu działania na terenie Unii Europejskiej. Irlandia Południowa postanowiła dołączyć do państw, w których hazard w internecie przeżywa swoją drugą młodość. Teraz czas na Polskę!

Zobacz również