2018: Rosja zablokowała… 130 tysięcy witryn

Ten wpis ma 5 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Już po samym tytule możemy być pewni, że mamy do czynienia ze Sborną. Rosyjski organ telekomunikacyjny Roskomnadzor zablokował w zeszłym roku 130(!) tysięcy witryn hazardowych w kraju. To ponad dwukrotnie więcej, niż zablokowano rok wcześniej.

W 2017 roku regulator telekomunikacyjny zablokował 63 tysiące obiektów, a liczba ta dwukrotnie wzrosła w zeszłym roku. Większość zablokowanych stron zakładów to witryny offshore, które wydają się być blisko powiązane z kilkoma sankcjonowanymi markami w kraju, ale inne, które nie są powiązane z Rosją, również zostały zablokowane. Mimo, że 2019 dopiero się zaczyna, wydaje się, liczba zablokowanych stron, niezmiennie nadal będzie rosnąć. Niedawno Rosja zmusiła Google do współpracy w celu zablokowania dostępu do „niesmacznych” witryn, grożąc grzywną i banicją, jeśli wciąż będą one sfałszowanymi podróbkami.

Hazard w Rosji jest bardzo ograniczony, a działalność jest legalna tylko w niewielkiej liczbie kasyn. Zakłady online są również ograniczone do kilku opcji zakładów sportowych. Mimo to, istnieje spora liczba Rosjan, którzy uprawiają hazard online, chociaż wiele z nich ogranicza się do zacienionych witryn oferujących takie gry.

Zobacz również