Zyski Kindred niższe ze względu na szwedzkie przepisy

Ten wpis ma 4 lata, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Potentat hazardowy, spółka Kindred Group opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r., odnotowując spadek przychodów i zysków głównie z powodu problemów regulacyjnych w Szwecji.

Kluczowymi wskaźnikami finansowymi za kwartał kończący się 30 września 2019 r. były:

Wygrane brutto spadły o 2% do 226 milionów funtów
Przychody Europy Zachodniej w wysokości 135,1 mln GBP, wzrost o 3,6%
Regiony nordyckie spadły o 16,4% do 66,4 mln GBP
Europa Środkowa, Wschodnia i Południowa wygenerowała 20 milionów funtów, wzrost o 13%
Inne regiony wygenerowały 4,5 mln GBP, wzrost o 25%

Większość problemów, które zauważyła firma, wynikała w dużej mierze ze szwedzkiej regulacji rynku, która nęka Kindred od stycznia, ponieważ różne warunki utrudniają przyciągnięcie nowych graczy.

Mówiąc o wynikach, Kindred CEO Henrik Tjärnström zauważył: „Podobnie jak w pierwszej połowie 2019 roku, ponowna regulacja w Szwecji spowodowała trudne warunki rynkowe w trzecim kwartale. Obecne warunki utrudniają przyciągnięcie klientów do systemu i może prowadzić do pogorszenia sytuacji.”

„To, w połączeniu z niższą niż zwykle marżą bukmacherską we wrześniu, spowodowało znacznie niższe przychody z wygranych brutto i spadek wkładu EBITDA ze Szwecji o 12,8 miliona funtów w porównaniu do trzeciego kwartału w 2018 roku.”

„Poza Szwecją i Holandią nadal obserwujemy silny wzrost na kilku innych rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii i Francji. Wzrost przychodów na podstawie licencji lokalnych był szczególnie silny – wzrost o 33% lub wzrost o 13% z wyłączeniem Szwecji, w porównaniu do tego samego okresu ostatniego rok.”

„Zgodnie z oczekiwaniami, spowodowało to presję na marżę wynikającą z wyższych stawek zakładów, które wzrosły o 26% w porównaniu z analogicznym kwartałem ubiegłego roku. Jednak to skupienie przyczyni się do bardziej zrównoważonego wzrostu przyszłego zysku. Lokalnie licencjonowane rynki stanowiły 57% ogólnych przychodów z wygranych brutto w kwartale.”

Zobacz również