Zmiany w prawie hazardowym w Szwecji

Ten wpis ma 6 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

W tym tygodniu szwedzki rząd zatwierdził ustawę, która w przyszłym roku zmieni narodowe przepisy dotyczące hazardu. Głosowanie okazało się deklasacją i przyjęło liczby 282-19 na korzyść zmiany.

Ustawa zmieni licencję, odpowiedzialny hazard, opłaty i inne kwestie związane z hazardem, a operatorzy zapłacą 400 tysięcy SEK za licencję. Zapis obejmie również zakłady online, ale ta licencja wyniesie już 700 tysięcy SEK. Nowe przepisy mogą wejść w życie 1 stycznia 2019 roku i niedługo po tym także do świata online.

Szwecja – pomimo posiadania ogromnego rynku gier – ma restrykcyjne przepisy dotyczące zakładów online. Wielu operatorów offshore świadczy usługi w tym kraju, przy czym Szwecja nie generuje żadnych wpływów z podatków ani nie ma zabezpieczeń dla graczy. Uważa się, że oferując legalne zakłady w kraju, niektóre z tych problemów rozwiążą się same. Patrząc na pozycje tego kraju na rynku hazardowym, niektóre kwestie mogą dziwić.

Zobacz również