Zmiany w polskiej ustawie hazardowej

Ten wpis ma 9 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

W końcu udało nam się dotrzeć do informacji dotyczących prac na temat ustawy hazardowej, która w ostatnich dniach była omawiana w senacie. Są to dobre wiadomości, ale nie wnoszące zbyt wiele nowości w stosunku do obecnych przepisów.

Niestety jest to tylko nowelizacja ustawy, która ma na celu spełnienie wymogów formalnych narzuconych przez Komisję Europejską. Oczywiście chodzi o zniesienie przepisu o posiadaniu siedziby na terytorium Rzeczpospolitej, według nowelizacji legalnie będą mogły świadczyć usługi hazardowe firmy, które posiadają swoje siedziby na terenie Unii Europejskiej. Jest to dobra wiadomość dla operatorów zakładów sportowych, ponieważ wielu europejskich potentatów chciałoby być obecnych w Polsce. W naszym kraju możliwa jest do uzyskania licencja na prowadzenie zakładów sportowych, ale bez zmian pozostanie status kasyn internetowych. Niestety ustawodawca nie planuje wprowadzenia licencji dla tego typu działalności.

Coś się zmienia, ale to jeszcze nie to co powinno być. Świetnie sprawdza się model brytyjski, to na nim się powinniśmy wzorować – niewygórowane podatki, jasny proces przyznawania licencji, po prostu wszyscy są zadowoleni: gracze, którzy mają wybór, operatorzy kasyn i zakładów, ponieważ mają klientów oraz budżet państwa, do którego trafiają pokaźne kwoty z podatków. Tego typu rozwiązanie gwarantuje, że gracze nie potrzebują szukać furtek prawnych i to się sprawdza.

Zobacz również