Wyższy podatek w Wielkiej Brytanii?

Ten wpis ma 6 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Obniżenie maksymalnych stawek w Zjednoczonym Królestwie dla terminali o stałym kursie obstawiania (FOBT) spowoduje znaczne niedobory wpływów podatkowych, a firmy oferujące gry hazardowe online zobaczą podwyżkę podatków, aby zmniejszyć różnicę w zakresie niedoborów.

Brytyjski Departament Skarbu ujawnił, że internetowe firmy bukmacherskie zapłaciły 21% podatku od dochodów, czyli od 15% obecnie wypłacanych. Posunięcie następuje po tym, jak Wielka Brytania obniży maksymalny zakład na FOBT do 2 £ z obecnego poziomu 100 £, aby wyeliminować pewne problemy z uzależnieniami. Obniżka spowoduje, że Wielka Brytania straci 1,15 miliarda funtów przychodów podatkowych do 2024 roku.

Pomimo ogromnej podwyżki, zakłady bukmacherskie oczekiwały, że stopa będzie wyższa, a w rezultacie podskoczyły ceny akcji dla tych, którzy mieliby odczuć skutki.

Niektórzy politycy nie byli zadowoleni z decyzji, ponieważ chcieli, by stawka podatkowa wynosiła 25%. Jedną z tych krytyków była Partia Pracy, Carolyn Harris, która powiedziała: „Doprowadzi to do szkodzenia życiu wielu bezbronnych ludzi, podczas gdy bukmacherzy będą nadal zarabiać miliony na maszynach do zakładów o stałym kursie. Bukmacherzy muszą być zachwyceni i wyraźnie widzieć gdzie leżą priorytety tego rządu.”

Obniżenie maksymalnego zakładu na automaty do gier planowane jest na październik 2019.

Zobacz również