Wyniki finansowe Svenska Spel za drugi kwartał 2018 roku

Ten wpis ma 6 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Niesamowicie popularna Szwedzka grupa gier hazardowych Svenska Spel ogłosiła wyniki finansowe za drugi kwartał 2018 r., pokazując przy tym, że zyski nieco spadły w tym okresie.

Najważniejsze wskaźniki finansowe dla pierwszej połowy kończącej się 30 czerwca 2018 roku to:

  • Przychody w wysokości 2 mld SEK, o 4% niższe niż przed rokiem
  • Zysk operacyjny spadł o 11% do 975 milionów SEK
  • Cyfrowe przychody wzrosły o 20% do 621 milionów SEK
  • Mobilne zakłady wzrosły o 42% w stosunku do zeszłego roku

Komentując wyniki Prezes i dyrektor generalny Svenska Spel, Lennart Kall, powiedział: „Nadal jesteśmy silni jak cała szwedzka firma gier hazardowych i spełniamy oczekiwania klientów w zakresie gier z rozszerzonym asortymentem i rozwojem produktów.”

„Klienci nadal zapewniają nam wysokie oceny w naszym indeksie zadowolonych klientów, a przy szerokim marginesie mamy najwyższą wartość wizerunkową firm z branży gier i nie możemy się doczekać nowego rynku gier.”

Svenska Spel będzie musiała zmierzyć się z ostrą konkurencją, a to wszystko przez to, iż szwedzki rynek ma rozpocząć liberalizację w styczniu 2019 roku. Wielu niezależnych operatorów planowo wejdzie na rynek i stworzy dla Svenska Spel przeogromną konkurencje.

Zobacz również