Szwedzki rynek gier hazardowych wzrósł o 1,5% w 2018 roku

Ten wpis ma 5 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

W 2018 roku rynek gier hazardowych w Szwecji wzrósł o 1,5%, osiągając 23,4 mld SEK, ale obserwując przy okazji spadek dochodów regulowanych.

Przychody regulowane zmniejszyły się o 2,3% do 16,7 mld SEK, głównie dzięki skokowi nielicencjonowanych o 12,4%, który wyniósł 6,7 mld SEK. Prawdopodobnie liczby te zostaną przesunięte na rok 2019, ponieważ wiele z tych nielicencjonowanych grup złożyło wnioski o licencje na nowy regulowany rynek, który został wdrożony 1 stycznia obecnego roku.

Svenska Spel przyniosła 8,8 mld SEK, czyli o 2,2% mniej niż przed rokiem. Spadek grupy wynika z prawie 10-procentowego spadku przychodów naziemnych, który wyniósł 6,1 mld SEK. Numery internetowe dla grupy wzrosły o 20% do 2,7 miliarda SEK. Grupa wyścigów konnych Trav och Galopp uzyskała dochody w wysokości 4,1 miliarda SEK, co stanowi spadek o 1,5%.

Szwedzka loteria kodów pocztowych uzyskała dochody w wysokości 2,0 miliarda koron szwedzkich, a spadki odnotowano we wszystkich aspektach ich działalności.

Zobacz również