Szczepionka pobudza ceny akcji kasyn

Ten wpis ma 4 lata, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Październik i listopad są czasem kiedy branża gier kasynowych online i kasyn naziemnych dokonuje podsumowania trzeciego kwartału swojej działalności. Wszędzie pełno od publikowanych raportów i prognoz na końcówkę roku. W przypadku wielkich holdingów związanych z kompleksami kasyn stacjonarnych zobaczysz spadki i to znaczne. Większość firm pokazuje średnio -80% przychodów w stosunku do poprzedniego roku. Jednak nawet tam, gdzie procenty są dużo mniejsze, nadal sumy strat liczone są w milionach dolarów. Nagle niespodziewany zastrzyk gotówki przyszedł z zupełnie innej strony, niż można by się spodziewać. To największe wzrosty wartości na giełdach od marca tego roku.

Ceny szybują w górę

Nadzieja na szczepionkę i ogłoszenie firmy farmaceutycznej Pfizer podgrzały nastroje na giełdzie akcji. Jeśli szczepionka jest w końcowej fazie testów, może być dostępna nawet w końcówce roku, a do tego jej skuteczność oceniana jest na 90% to jest to znak. Znak, że wiele firm powróci do normalnego funkcjonowania w 2021 roku. Nie tylko kasyna zaczną działać pełną parą, ale przede wszystkim gracze wrócą do Las Vegas. Maklerzy giełdowi postawili na rynek aukcyjny kasyn, co spowodowało ich szybki wzrost w ciągu paru dni. Najbardziej znacząco w górę poszybowały ceny akcji Wynn Resorts Ltd. o ok. 27,7%. Zaraz za nimi plasują się giganci MGM z 14,9% i Caesar ze wzrostem o 10,9%. Na razie najmniej, ale i tak z pozytywnym plusem podniosły się akcje Las Vegas Sands ze wzrostem o 9,2%.

Zobacz również