Słowacja w lepszej kondycji ws. hazardu

Ten wpis ma 5 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

W tym tygodniu Rada Narodowa Słowacji przegłosowała odrzucenie prawa weta dotyczącego gier hazardowych, które prezydent Andreja Kiska wdrożył pod koniec zeszłego roku.

Ustawodawcy głosowali nad ustawą, która ma na celu zmianę przepisów dotyczących gier hazardowych w kraju i umożliwi zakłady online, ale Kiska zawetowała ustawę tuż przed końcem roku, ponieważ cytował obawy o to, gdzie pójdą fundusze podatkowe, a także o wdrożeniu rejestru opcji samowykluczenia. Decyzja była kontrowersyjna, a prawodawcy nie byli zadowoleni z weto, więc wzięli sprawy w swoje własne ręce.

Ustawa dotycząca hazardu staje się teraz prawomocna i sprawi, że owa branża na słowackim rynku będzie bardziej przypominać standardy z innych krajów w Europie, również z różnymi środkami ochrony dla graczy. Kraj zacznie teraz przyjmować wnioski o licencje online 1 marca, a otwarcie rynku nastąpi 1 lipca.

Zobacz również