Słowacja planuje zmienić przepisy dotyczące hazardu

Ten wpis ma 6 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

W tym tygodniu rząd Słowacji ogłosił plany rozluźnienia przepisów dotyczących branży gier hazardowych, które, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wejdą w życie w 2019 roku.

Nowy projekt ustawy zastąpiłby obowiązujące przepisy, które obowiązują od 2005 roku i otworzyłyby ten kraj prywatnym firmom. Kraj ma na czarnej liście ponad 200 witryn z grami, a otwarcie kraju ułatwiłoby odzyskanie ogromnej liczby firm, co pomogłoby graczom. Dla strony słowackiej, zagraniczni operatorzy będą musieli przestrzegać przepisów prawa krajowego, aby być legalnymi. Obejmuje to płacenie państwu 23% stawki podatkowej, która byłaby lukratywna w finansowaniu różnych programów.

Nastąpi trzymiesięczny zastój w działaniu, podczas gdy Komisja Europejska zbada, czy przepisy są zgodne z prawem UE. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przepisy zostaną uchwalone, a rynek zostanie otwarty 1 marca 2019 roku.

Komentując proponowane zmiany, słowacki rząd powiedział: „[Projekt ustawy] w pełni uwzględniłby postęp technologiczny i ustalenia organów regulacyjnych w innych krajach europejskich, jednocześnie poprawiając ochronę graczy przed możliwymi szkodliwymi skutkami bezpośrednio związanymi z usługami. świadczone w tym sektorze.”

Ministerstwo wyjaśniło, że operatorzy będą musieli zapewnić nowo utworzonemu organowi regulacyjnemu dostęp do serwera, aby mógł on nadzorować dane.

Zobacz również