Prezydent Słowacji zawetował ustawę

Ten wpis ma 5 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

W tym tygodniu prezydent Słowacji zawetował ustawę, która zliberalizowałaby monopol na hazard internetowy w kraju, ponieważ był niezadowolony z przepisów.

Posunięcie nastąpiło po zatwierdzeniu przez parlament kraju ustawy, która pozwoliłaby Słowacji rozpocząć przyjmowanie aplikacji hazardowych kasyn online od zagranicznych spółek rozpoczynających się w marcu, a usługi miałyby wystartować w lipcu 2010 r. Operatorzy musieliby zapłacić € 3 miliony opłat licencyjnych na kasyno oraz dodatkowe 3 miliony euro na licencje na zakłady sportowe. Niestety, prezydent Andrej Kiska uważał, że środek jest wadliwy.


Kiska mówi, że rachunki nie poszły wystarczająco daleko w ochronie graczy, ponieważ chciał, aby wszyscy gracze, którzy wcześniej złożyli przyznali się do problemów z hazardem, zostali dodani do krajowej bazy danych o wykluczeniach hazardowych, a także sprzeciwił się wymogowi skanowania kart identyfikacyjnych i przechowywania ich online, aby zweryfikować dane gracza. Powiedział, że powinien istnieć „lepszy sposób na wykazanie, że obywatele kwalifikują się do grania w gry hazardowe, co nie stanowiłoby zagrożenia dla ochrony wrażliwych i wprowadzających w błąd danych osobowych.”

Kiska chce, aby prawodawcy wrócili, aby przedyskutować dalsze środki ochrony i opracować solidny plan dotyczący sposobu, w jaki dochody podatkowe zostaną wydane, zanim będzie on skłonny do wprowadzenia ustaw do krajowego prawa.

Zobacz również