Prezydent Kenii chce totalnego bana dla hazardu

Ten wpis ma 5 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

W tym tygodniu prezydent Kenii Uhuru Kenyatta wezwał do całkowitego zakazu hazardu w swoim kraju, co jest oszałamiającym wyzwaniem na jednym z najlepszych rynków bukmacherskich w Afryce.

Prośba o zakaz hazardu pojawiła się w kościele Ansam Ministries (CITAM) w Nairobi, w którym Kenyatta wezwał do poprawki konstytucji zakazującej hazardu jako całości w Kenii. W rozmowie z zebranymi Kenyatta powiedział: „Mamy coś takiego, zwanego hazardem i jest tak źle, że sam nie mogę tego dokończyć – zmieńcie konstytucję.”

Kenyatta nazwał również wszystko co związane z hazardem 'niegodziwym’ dla ludzi i wezwał wszystkie osoby z branży do płacenia podatków, nawet jeśli takie prawo aktualnie tego nie nakazuje.

Nie wiadomo, czy nadejdzie oficjalny apel o zmianę konstytucji, ale z pewnością może to oznaczać zgubę wielu firm bukmacherskich działających w regionie. Będziemy na bieżąco informować czytelników, gdy dowiemy się więcej.

Zobacz również