Lottoland zwycięża sprawę w australijskim sądzie

Internetowa grupa loterii Lottoland zwyciężyła w sądzie, ponieważ Sąd Najwyższy Nowej Południowej Walii orzekł, że usługi grupy są zgodne z prawem australijskim.

Firmie zabroniono oferować sprzedaż losów online, ponieważ australijski urząd ds. Komunikacji i mediów orzekł, że produkt narusza prawo bukmacherskie online. Chodziło o argument, że zakłady jackpot zostały wykluczone z bana. Lottoland twierdził, że ich produkty zostały wykluczone, ponieważ zakłady typu jackpot nie są „zakładami na wynik gry”.

Sąd zgodził się i napisał w swoim orzeczeniu: „Termin „zakład” może w niektórych okolicznościach wiązać się z sformułowaniem opinii przez osobę obstawiającą. Jednak w przypadku kwestionowanych produktów proces wyboru numer klienta wydaje się być całkowicie mechaniczny, tzn. jest to zwykłe domysły. Trudno jest zrozumieć, jak dowolna umiejętność może być zaangażowana w wybór liczb.”

„Wydaje się, że nie ma racjonalnej podstawy, na której wybierane są numery klientów. W rzeczywistości klienci mogą zrezygnować z wszelkiej kontroli i automatycznie wybrać dla nich swoje numery. Moim zdaniem proces ten jest pozbawiony pojęcia wyrażenie opinii. Nie ma oczywistej oceny ani umiejętności i trudno jest powiedzieć, że wybór może opierać się na pewnych przekonaniach.”

Decyzja pozwoli Lottolandowi nadal oferować swoje usługi w Australii, przynajmniej do czasu, gdy prawodawcy uchwalą nowe ustawodawstwo blokujące działalność grupy.

Zobacz również