Eksperci prognozują rekordowy wzrost wartości

Ten wpis ma 4 lata, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Smartfony, bezgotówkowe płatności, kobiety, koronawirus, sztuczna inteligencja, co może łączyć te hasła? Otóż wszystkie razem mają się przyczynić w 2026 roku do wartości rynku gier online w kwocie 160 mld dolarów. Tak przynajmniej szacują eksperci Global Market Insights Inc. w opublikowanym raporcie badawczym. To ogromny skok finansowy w dużej mierze oparty na nowych technologiach i dostępności do infrastruktury internetowej. Popularność smartfonów oznacza łatwość w korzystaniu z witryn kasyn online, a to ma znaczeniu w zwiększeniu odwiedzin i ilości grających. Jeśli do tego dodamy szybkie metody płatności bezgotówkowej mamy idealne połączenie, które daje wygodę gry w dowolnym miejscu i dogodnym czasie.

Ludzie i maszyny

Na rozwój branży wpłynie też otwartość na nowe trendy. Nowe technologie animacji 3D czy wirtualnej rzeczywistości już są wykorzystywane. Wersje mobilne są standardem, a formuła Live Casino z obsługą krupierów na żywo ciągle wzbogaca się o nowe pozycje. AI (sztuczna inteligencja) zaczyna przejmować rynek. Wszystkie powyższe elementy są właściwe oczywiste, jeśli przypomnimy sobie, że chodzi o rynek gier online. Ale jest także czynnik ludzki. Doniesienia ekspertów wskazują, że branżę zaczął napędzać wzrost liczby grających kobiet. Nie bez znaczenia jest także światowa pandemia i szukanie rozrywki w czasie społecznej izolacji. W Australii w kwietniu o 67% wzrosła liczba grających w kasynach online. W Stanach Zjednoczonych skok był jeszcze wyższy i wyniósł 255%.

Zobacz również