Dobre wieści płyną z Makau

Ten wpis ma 3 lata, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Odetchnąć z ulgą mogą gracze, którzy zmierzają do Makau, ale także tamtejsze kasyna. Od środy 3 marca zniesiono wymóg posiadania negatywnego wyniku testu na Covid-19 przed wejściem do kasyna gry. Jedne z najbogatszych rynków gier kasynowych miał do tej pory wysoki poziom restrykcji związanych z pandemią. Przez cały 2020 rok kasyna były zmuszone prosić graczy o okazanie ważnego negatywnego testu. Nietrudno się domyślić, że nie ułatwiało to poruszania się gości po Makau i zabawy w kasynie. Obecnie cała branża gier stara się dążyć do powrotu normalności i dawnych procedur. Zniesienie obowiązku testowania graczy jest kolejną dobrą wiadomością po wycofaniu wymogu kwarantanny dla przybywających do Makau. Wcześniej poddanie się obowiązkowej kwarantannie mogło trwać od dwóch do trzech tygodni.

Swoboda podróży

Kasyna oczekują, że złagodzenie polityki obostrzeń i udoskonalenia regulacyjne przyciągną wielu chińskich graczy. Co prawda chińska polityka wizowa nada działa raczej na spowolnienie podróżowania. Makau stara się aktywnie współpracować z władzami kontynentu, aby wznowić IVS, czyli pozwolenie na wizę indywidualną. Władze Makau oświadczyły, że „Liczba zgłoszonych przypadków infekcji na kontynencie znacznie spadła od połowy lutego. Żadne miasto ani obszar na kontynencie nie zostały zidentyfikowane przez władze kontynentalne jako obszar średniego lub wysokiego ryzyka zakażenia COVID-19 przez 10 kolejnych dni.” Bowiem brak ryzyka przenoszenia się wirusa na kontynencie ma być podstawą do ułatwienia podróżowania do Makau.

Zobacz również