Chiny walczą z Filipinami. Prezydent Duterte w akcji

Ten wpis ma 5 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!
W tym tygodniu chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło, że chcą, aby rząd Filipin zakazał wszelkiego rodzaju gier hazardowych online po tym, jak kraj wyspiarski zaprzestał wydawania nowych licencji na zakłady w tym tygodniu.

Oświadczenie złożył rzecznik CFM Geng Shuang, który powiedział, że chiński rząd docenia ruchy przeciwdziałające hazardowi podjęte przez Filipiny i Kambodżę, z których jedna wstrzymała licencje online, a druga ograniczyła działalność. Teraz Chińczycy chcą, aby Filipiny całkowicie zakazały hazardu online, ponieważ ich zdaniem pomoże to złagodzić przestępczość między dwoma krajami.

Na konferencji prasowej Geng zauważył: „Przyjmujemy do wiadomości oświadczenie rządu Filipin i doceniamy to.”

„Mamy nadzieję, że Filipiny pójdą dalej i zakażą wszelkiego hazardu online. Mamy nadzieję, że wzmocni to egzekwowanie prawa z Chinami i wspólnie rozwiąże działania przestępcze, w tym hazard internetowy i oszustwa cybernetyczne.”

„Pomoże to stworzyć sprzyjające warunki dla naszych dwustronnych stosunków oraz pokoju i stabilności w regionie.”

To, czy rząd filipiński zastosuje się do tego, okażę się w przyszłości. Rząd jest nieprzewidywalny, ponieważ prezydent Rodrigo Duterte wielokrotnie przerzucał swoje poglądy między przeciwdziałaniem hazardowi a pro-hazardem. Ostatnio Duterte wezwał krajowego regulatora gier PAGCOR do rozpoczęcia wydawania kolejnych licencji.”

Zobacz również