Blisko 8 milionów dolarów kary od rządu USA dla PayPal

Ten wpis ma 9 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Firma PayPal została ukarana przez amerykański Departament Stanu grzywną w wysokości 7 700 000 dolarów za ułatwianie realizowania płatności do krajów, na które Stany Zjednoczone nałożyły sankcje. Zarzuty są dosyć poważne, ponieważ pieniądze transferowane przez firmę PayPal miały trafić do osób oraz organizacji uważane za terrorystyczne. Ponadto pieniądze te mogły się przyczynić do nielegalnych prac nad bronią masowego rażenia.

Jednymi z podejrzanych transakcji były te przelewane na konto Kursada Zafer, osoby powiązanej z organizacjami terrorystycznymi, których celem jest zdobycie, wspieranie oraz posiadanie broni masowego rażenia. Człowiek ten posiadał konto na platformie PayPal pod prawdziwymi danymi, dlatego też kara jest tak wysoka. Osoba ta od wielu lat, a dokładniej od roku 2009 jest uznawana za niebezpieczną, a jej działania są powiązane z reżimami pracującymi nad stworzeniem technologii produkcji broni nuklearnej. Na nazwisko Kursad Zafer zostały zrealizowane aż 136 transakcje. Cała sprawa dotyczy działań firmy w latach 2009 – 2013, wiemy również, że były dokonywane inne nielegalne przelewy do Iranu, Sudanu czy na Kubę. Szefostwo firmy PayPal odpiera zarzuty, ale nie daje konkretnej odpowiedzi, czy taka sytuacja miała miejsc. Przedstawiciele firmy PayPal stwierdzili, że coś takiego mogło mieć miejsce, ponieważ w tamtych latach funkcjonował zupełnie inny system składania płatności, jego niedoskonałość polegała na weryfikacji kont klientów w czasie rzeczywisty.

Jesteśmy mocno zdziwieni sytuacją tego typu, w końcu PayPal to największa firma zajmująca się przelewami online, działająca na całym świecie. Mamy nadzieję, że takie sytuacje już się nie powtórzą, a pieniądze przekazywane przez firmę PayPal już nigdy więcej nie trafią na podejrzane konta.

Zobacz również