Betsson pochwalił się rosnącymi przychodami

Ten wpis ma 9 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Nadszedł czas składania sprawozdań z wyników finansowych za trzeci kwartał bieżącego roku przez operatorów zakładów i kasyn oraz producentów oprogramowania. Tym razem przeanalizujemy osiągnięcia szwedzkiego operatora kasyn oraz zakładów bukmacherskich, czyli firmę Betsson.

Przychody firmy Betsson wzrosły o 24% osiągając rekordowy wynik 972,9 milionów koron, zysk operacyjny wyniósł 260,2 milionów koron, co jest wzrostem o 26%. Operator działał na marży operacyjnej wynoszącej 26,8%, co jest minimalnym wzrostem w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Na tak dobre wyniki finansowe zapracowały gry mobilne, które zyskują coraz większą popularność, a u tego konkretnego operatora przyczyniły się do zwiększenia przychodów aż o 85% w stosunku do roku ubiegłego i stanowią one aż jedną trzecią wszystkich przychodów firmy. Przychody z zakładów sportowych wzrosły o 36%. Wartym odnotowania faktem jest to, że wartość depozytów klientów wzrosła aż o 18%. Jedną z najważniejszych transakcji dokonanych przez Betssony było przejęcie gruzińskiego operatora zakładów Europa – Bet.

W tym kwartale Betsson postanowił nie dokonywać spektakularnych przejęć oraz nie wprowadzano istotnych zmian w funkcjonowaniu firmy, skupiono się na poprawie jakości oferowanych usług – ta polityka procentuje i szwedzki gigant dalej rozwija się w wysokim tempie.

Zobacz również