888 kupi Mandalay Bingo Assets za 18M funtów

Internetowa grupa hazardowa 888 Holdings ogłosiła, że ​​zgodziła się nabyć aktywa bingo Mandalay Grupy JPJ za cenę gotówkową w wysokości 18 milionów funtów.

Zakup przyniesie dla 888 mnóstwo różnych aktywów, w tym popularną markę Costa Bingo w ramach transakcji. Obie grupy pracowały razem przez dekadę – 888 dostarczało platformy bingo dla różnych grup, które nadzorowały marki w tym czasie. W wyniku transakcji 888 wypłaci 12 milionów funtów na koniec zakupu, a dodatkowe 6 milionów zapłacą do września.

Prezes 888 Itai Pazner mówił o zakupie, zauważając: „Grupa kontynuuje swoją strategię ekspansji na globalnych rynkach regulowanych, która jest wspierana przez inicjatywy wzrostu organicznego.”

„Po opracowaniu na Dragonfish, najwyższej klasy platformie B2B Grupy, jesteśmy przekonani, że konsolidacja tych marek w naszym istniejącym portfolio B2C zapewni synergię i możliwości rozwoju poprzez zastosowanie pełnego zakresu podstawowych możliwości 888 w zakresie zarządzania produktami, marketingiem i relacjami z klientami.”

Oczekuje się, że zakup zostanie zakończony do końca następnego miesiąca. Wydaje się, że do zakończenia transakcji nie jest wymagana zgoda organu regulacyjnego.

Zobacz również