22 firmy ubiegają się o szwedzkie licencje gier

Ten wpis ma 6 lat, więc jest dość stary. Jeśli dotyczy on promocji to najprawdopodobniej jest już ona zakończona. Zajrzyj na stronę główną (np. klikając logo) po aktualne bonusy i promocje!

Sporo dzieje się przed wdrażającą zliberalizowane zasady gry w przyszłym roku Szwecją. Jak możemy się dowiedzieć, już 22 operatorów złożyło wnioski o licencje na zakłady w tym kraju podczas pierwszego dnia składania wniosków.

Szwedzki organ regulacyjny Lotteriinspektionen poinformował, że 22 przedsiębiorstwa przedłożyły ponad 1500 dokumentów, które mają zostać zweryfikowane przez władze. Grupy oczekują, że będą jednymi z pierwszych, które zaoferują swoje usługi graczom, kiedy zliberalizowany rynek wejdzie w życie w styczniu. Niektóre z wielkich nazw, które ubiega się o licencje to Betsson, Expekt, Svenska Spel, MT SecureTrade Limited i Cherry.

Kiedy nowe prawo zostanie wprowadzone w życie, operatorzy będą podlegać 18% podatkowi od dochodów z hazardu, a także będą obowiązywać ograniczenia dotyczące reklam i przepisów obowiązujących w celu ochrony graczy.

Przy składaniu tych aplikacji, Dyrektor generalny firmy Betsson, Pontus Lindwall, powiedział: „Szwecja jest naszą domową fabryką, jesteśmy szwedzką, najlepszą firmą w branży i jesteśmy na tym rynku od bardzo dawna. Myślę, że to wspaniałe, że otwiera się on w ten sposób.”

Zobacz również